Tel: +372 5851 6251
Email: info@betox.ee

Vundamendi ehitus

On teada-tuntud fakt, et kehvale vundamendile head maja ei tule. Vundament, kui maja tähtsaim osa, tagab hoone väärtuse ja eluea. Seega on uue maja ehitamisel ülimalt oluline teostada vundamendi ehitus kogenud spetsialistide abiga.

Teenusest

Teostame enamlevinud vundamendi tüüpide ehitust, olgu selleks siis plaat-, lint-, vai- või postvundament. Meie tehtud tööde nimekirjas on nii era-, äri- kui ka tööstushooneid. Pakume oma klientidele kvaliteetset vundamendi ehitustööd kõikjal Eestis. Juhul kui soovid teada saada täpset vundamendi ehituse hinda, siis küsi pakkumist täites meie päringuvormi!

Tööprotsess

  1. Pinnase ja hoone info – Enne vundamendi rajamist tuleb krundil teostada põhjalik pinnaseuuring, et veenduda selle struktuuris ja kandevõimes. Pinnasest sõltub suuresti ka vundamendi ehituse maksumus.
  2. Vundamendi projekteerimine – Kui pinnase kohta on piisavalt infot, saame alustada projekteerimisega, kus võtame arvesse ehitise koormuse ja pinnase kandevõime.
  3. Ettevalmistamine – Vundamendi, eriti suuremate pindade puhul, on vaja luua sõidukitele sobilikud teed ning samuti on vaja krundil ligipääs elektrile ja veele.
  4. Vundamendi ehitamine – kui vajalik info on käes ja ettevalmistused tehtud, siis saame alustada vundamendi ehitusega.

Korralik vundament tagab majale pika eluea

Lisaks pikale elueale tagab korralik vundament ka hoone sooja- ja ilmastikupidavuse.

Hea vundamendi loomise puhul on pinnase info ja selle põhjal otsuste tegemine ülimalt oluline. Juba ainuüksi liiva- ja paepinna erinevus vundamendi jaoks on tohutu. Ebakvaliteetse vundamendi parandamine on ülimalt kulukas tegevus. Sellest tulenevalt tuleb panustada lisaks korralikule projekteerimisele ka kogenud spetsialistide palkamisele.

Vundamendi puhul tuleb erilist tähelepanu pöörata ehitusele eelnevale tööle. Asjatundja abiga tuleks välja selgitada, millise aluspinnasega on tegu ning millised on selle pinnase omadused.

Lühidalt, hea vundamendi eeldused on järgmised:

  • Krundi geoloogiliste uuringute läbiviimine.
  • Põhjalik projekteerimine, mis arvestab hoone ja pinnase omadustega.
  • Pinnast on piisavalt töödeldud (eemaldatud/tihendatud).
  • Asjatundjate poolt tellitud vundamendi ehitus.
Betox

Tehtud tööd

VAATA VEEL

Plaanid vundamendi ehitamist?

Kui otsid vundamendiehituses kogenud tegijat, siis oled sattunud õigesse kohta. Meie kogemustega meeskond omab mitmekülgset kogemust betoonitöödes. Betox spetsialistid aitavad sind nõu ja jõuga!

KÜSI PAKKUMIST
BETOX OÜ krediidireiting Devstep